KTO DLA NAS GRAŁ

Marcepan & Marecki
Marcepan Dzierzgowski i Marek Marecki – muzycy, którzy spotkali się kilkanaście lat temu grając i śpiewając na ulicach Zakopanego a dziś często występują razem. Z Bieszczadami i Polaną związani są od lat, kochają tu wracać i pomieszkiwać.

Paweł Czekalski zwany Aldaronem – pochodzący z Sosnowca bard, pieśniarz, poeta, autor tekstów i muzyki, pisarz, z wykształcenia geograf. Założyciel popularnego blogu NIEMANIE.PL. Wiele lat mieszkał na Podkarpaciu, w Grabówce koło Sanoka. Obecnie tworzy nowe miejsce pod Jordanowem. Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali, min. : Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej w Warszawie, Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, Przegląd Piosenki Turystycznej „Bazuna” w Sopocie i innych. Współpracuje z PTTK w Sosnowcu nakładem, którego ukazał się tomik jego tekstów pt. „Piosenki” oraz zbiór opowiadań pt. „Miasto”. Na swoim koncie ma 4 autorskie płyty, najnowsza ukazała się w czerwcu pod tytułem „Świadomość”

Baranek – Dariusz Rosiński – rzeźbiarz, malarz, bieszczadzki bard z zakapiorską, ale jakże życzliwą duszą.

Romek „Łabi” Dobrowolski – gitarzysta, autor tekstów – zarówno nostalgicznych, jak i prześmiewczych; zadziorny uśmiech, naturalny sposób bycia. Jury Przeglądu Piosenki Bieszczadzkiej Bieszczadzkie Anioły 2005 postanowiło wyróżnić Łabiego – „za bieszczadzki autentyzm i szczerość do bólu”. W następnym roku jury doceniło Romana wyróżniając go za „dojrzewający z roku na rok coraz bardziej lokalny koloryt i bieszczadzki klimat”. W 2008 r. „Łabi” otrzymał kolejne wyróżnienie jurorów – „za udrożnienie torowiska, trwanie i trwałą”. Romana można było usłyszeć w styczniu 2010 r. w Oberży „Zakapior” w Polańczyku, gdzie pod hasłem „Zakapiorzy i przyjaciele – dzieciom” miała miejsce impreza w ramach XVII finału WOŚP. Jury Konkursu Piosenki „Rozsypane dźwięki” w 2010 r. postanowiło przyznać mu wyróżnienie za osobowość.

Andrzej Lach – Załęski – Wielki oryginał, rzeźbiarz, pieśniarz i włóczęga, zaliczany do bieszczadzkich zakapiorów. Miał knajpkę w Ustrzykach Górnych i nad Soliną. Podobno teraz mieszka na Syberii, w Bieszczady przyjeżdża na 4 miesiące.

Magik

Z Przypadku – Kapela z Przypadku to kameralna formacja. Tworzą ją Manio (Mariusz Dziob) i Edzia (Edyta Zemlik), których połączył, jak nazwa zespołu wskazuje – przypadek. Swoją interpretacją m.in. piosenek turystycznych, ukraińskich, rosyjskich chcą przekazać pasje do muzyki i miłość do Bieszczadzkich połonin.

Drewniany Kamień – Zespół powstał w marcu 2013r., zaledwie trzy miesiące przed debiutem na naszym koncercie.
W składzie są:

Jakub Stępniewski – Wokal
Dawid Koncewicz – Gitara
Michał Rzeszowski – Gitara
Hubert Faran – Bas
Wojciech Borzęcki – Perkusja

Zespół ma do zaoferowania wiele coverów klasycznych zespołów (T.Love, KSU, System Of A Down, Red Hot Chili Peppers), ale również własne kawałki.
Film z ich występu w 2013r.

Jan Podraza – Leśnik, urodzony i mieszkający w Bieszczadach. W wolnych chwilach malarz, rzeźbiarz i poeta. Gra na gitarze akustycznej – nierytmicznej, śpiewa poezję, również własną. Rodzaj muzyki – biała.  Amatorsko biega na nartach techniką klasyczną – odmiana szurowa filozoficzna.

Janusz „Cybull” Skwira – Łódzki bard uliczny (gitara elektro-akustyczna, wokal, autor tekstów i muzyki). Twórca Grupy Na Odległość. Wykonuje własne utwory, poezję śpiewaną i piosenkę turystyczną. Jego teksty znajdziecie na teksty.wywrota.pl. Utrzymuje się z grania od ponad 15 lat.

Michał Jankowski – geograf i przyrodnik z Torunia. Od lat 80. XX wieku nieplatonicznie zakochany w Bieszczadach i Karpatach w ogóle, a od roku 2014 ze szczególnym uwzględnieniem Polany. Wraz z Marcepanem oraz Olkiem Gondkiem i Tomkiem Łączkowskim (Czosnkiem) współtworzący grupę „Za Zakrętem”, w której grywa na mandolinie, gitarze, drumli i cymbałach.

Wiesiek Krakowski – mieszkaniec Polany, czasowo przebywający na Śląsku. W latach wczesnej młodości, za namową miejscowego księdza, rozpoczął swą przygodę z akordeonem. Tajniki gry na tym instrumencie poznawał z książki Witolda Kulpowicza „Szkoła Na Akordeon”, a  dzisiaj jest prawdziwym mistrzem.

Waldek Mieczkowski – wieloletni kapitan „Zawiszy Czarnego” i „Pogorii”. Od wielu lat czołowy szantymen polski. Laureat i gość wielu festiwali szantowych.  Założyciel Gdańskiej Formacji Szantowej i Broken Figers Band, członek Packetu i Smugglersów, obecnie śpiewający solo ulubione ballady, nie tylko te żeglarskie.

Przemysław „Chmielu” Chmielewski – bieszczadzki bard, gawędziarz i z ducha – zakapior, który muzyką i słowem snuje własną opowieść o Bieszczadach i ludziach, którzy temu miejscu oddali serca i dusze.

Łysy z Czarnej, czyli Adam Glinczewski – jeden z nielicznych prawdziwych bieszczadzkich twórców, gawędziarz, rzeźbiarz, poeta i muzyk, którego nieodłącznym wizerunkiem jest kowbojski kapelusz.

 

Jacek Kadis, mieszkaniec Kraśnika na Lubelszczyźnie, poeta, tekściarz, autor piosenek, animator kultury, wielokrotny laureat festiwali i konkursów poezji śpiewanej. Wykonawca piosenek własnego autorstwa, także piosenek Jacka Kaczmarskiego, Agnieszki Osieckiej.

Jakub StępniewskiKRUK CHANGER – były członek polańskiej kapeli Drewniany Kamień – śpiewający piosenki własnego autorstwa oraz covery znanych przebojów.

Michał i Dawid – obiecujący duet młodych bardów, wywodzących się z polańskiej kapeli Drewniany Kamień.